SŁOWAk nr 24, marzec 2022

udostępniamy Wam marcowe wydanie czasopisma kulturalno – literackiego SŁOWAk!
Mamy nadzieję, że wyczekiwaliście nowego numeru i zapoznacie się z tekstami oraz fotografiami, którymi dzielą się uczniowie naszej szkoły. Życzymy Wam wielu inspiracji, sukcesów i pamiętajcie, że pokój bez książek jest jak ciało bez duszy. (Cyceron).

Co mamy dla Was marcowym wydaniu?
W dziale proza możecie znaleźć czwartą część opowiadania Marty Pokludy Ostatni oddech Chicago. Zachęcamy również do zapoznania się z drugą częścią opowiadania Piotra Breguły pt. Hugo.  Jeżeli jesteście ciekawi, co Jacek Spychała napisał na temat powieści Bieguni to koniecznie zajrzyjcie do działu varia. Dla miłośników literatury oraz piłki nożnej Jan Waszut udostępnia swój tekst o tym “jak futbol narodził się ponownie”. Zachęcamy również do zapoznania się z tekstem Jacka Spychały o wzorcach i formach męskości w literaturze polskiej XIX i XX w. Na sam koniec w dziale fotografia udostępniamy najnowsze prace Filipa Hornika.