SŁOWAk nr 23, styczeń 2022

z radością udostępniamy Wam styczniowe wydanie czasopisma kulturalno – literackiego SŁOWAk!

Już od czterech lat wspólnie tworzymy to czasopismo i jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdą nadesłaną pracę. Wydaliśmy do tej pory 22 numery i mamy nadzieję, że pojawi się ich jeszcze więcej! Życzymy Wam wielu inspiracji, sukcesów i pamiętajcie, że książki to najcenniejszy skarbiec bogactwa świata i najwspanialsze dziedzictwo pokoleń i narodów (Henry David).

A co mamy dla Was w styczniowym wydaniu?
W dziale proza możecie znaleźć krótkie, ale niesamowicie refleksyjne opowiadanie Darii Klyty. Zachęcamy również do zapoznania się z pierwszą częścią opowiadania Piotra Breguły pt. Hugo. Dla miłośników historii, literatury (i nie tylko) Marta Pokluda przeprowadziła wywiad z Moniką Kassner – polonistką, historyczką, dziennikarką oraz autorką powieści o Śląsku. Jeżeli jesteście ciekawi, co Jacek Spychała napisał na temat świata Bruno Schulza, to koniecznie zajrzyjcie do działu varia. Zachęcamy również do zapoznania się z tekstem o tajemniczym tytule OUTRO. Natomiast Miłosz Grzondziel ponownie przedstawia Górny Śląsk z różnych perspektyw. Dla miłośników tekstów Espantajo, udostępniamy kolejną część Dzienników szkolnych. Na sam koniec (dla miłośników zdjęć i nie tylko) w dziale fotografia udostępniamy najnowsze prace Karoliny Kisiel oraz Filipa Hornika.