SŁOWAk nr 22, listopad 2021

z ogromną radością udostępniamy Wam listopadowe wydanie czasopisma kulturalno – literackiego SŁOWAk! Cieszymy się, że możecie chodzić do szkoły i uczyć się w murach budynku. Jak zawsze życzymy Wam wielu sukcesów i serdecznie zachęcamy do dołączenia do naszej małej redakcyjnej społeczności, ponieważ nowe wydanie już w styczniu! Na koniec chcielibyśmy podzielić się z Wami inspirującymi słowami Umberta Eco: Kto czyta książki, żyje podwójnie.

A co mamy dla Was w tym listopadowym wydaniu?
W dziale proza możecie znaleźć już trzecią część opowiadania Marty Pokludy o tajemniczym tytule Ostatni oddech Chicago. Zachęcamy również do przeczytania dwóch tekstów absolwenta naszej szkoły Piotra Breguły.
Jeżeli jesteście ciekawi, co Mateusz Suchy napisał na temat zespołu Pink Floyd i ich albumu The Wall to koniecznie zajrzyjcie do działu recenzja.
W dziale varia Miłosz Grzondziel przedstawia z różnych perspektyw Lipiny, dzielnicę Świętochłowic. Dla miłośników tekstów Espantajo, udostępniamy Wam kolejną część Dzienników szkolnych.

W listopadzie w naszym liceum odbyły się również warsztaty pisarskie dla młodzieży, przeprowadzone przez pisarkę Martę Matyszczak. Gorąco zachęcamy do przeczytania tekstów z tego wydarzenia, które również znajdziecie w dziale varia.

Tegoroczne Śląskie Targi Książki odbyły się w dniach 1214 listopada. Wydarzenie to znalazło się już na liście liczących się imprez targowych i plenerów czytelniczych w Polsce, dlatego też zachęcamy do przeczytania krótkiej relacji z tego wydarzenia. Na sam koniec (dla miłośników zdjęć i nie tylko) w dziale fotografia udostępniamy najnowsze prace Filipa Hornika.