SŁOWAk nr 21, wrzesień 2021

z ogromną radością udostępniamy Wam wrześniowe wydanie czasopisma kulturalno – literackiego SŁOWAk. Mamy nadzieję, że to wydanie będzie Wam towarzyszyć w ostatnie słoneczne dni tej jesieni. Życzymy Wam również samych sukcesów w tym nowo rozpoczętym roku szkolnym i jak zawsze polecamy Wam sięgać po literaturę, ponieważ czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła (Wisława Szymborska).

A co mamy dla Was we wrześniowym wydaniu?
Karolina Grzesik w swojej twórczości poetyckiej ukazuje obraz samotności, natomiast Mateusz Mamot zaprasza Nas do pouczającej zabawy słowem. W dziale Proza możecie znaleźć drugą część opowiadania Marty Pokludy o tajemniczym tytule Ostatni oddech Chicago.  Jeżeli poszukujecie inspirującego serialu na długie, jesienne wieczory, to zachęcamy do przeczytania recenzji Edyty Fragsztajn. W dziale Varia proponujemy Dzienniki szkolne, ukazujące korytarze naszej szkoły z perspektywy Espantajo. Dla miłośników podróży, w dziale Fotografia, udostępniamy wam również trzecią część przepięknych zdjęć naszego absolwenta, prosto z podróży po Tanzanii.