SŁOWAk nr 5, listopad 2018

jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że to już piąta edycja czasopisma! To wszystko zawdzięczamy Wam, bo to przecież Wasze prace tworzą je od początku do samego końca. W tym numerze znajdziecie wiele prac uczniów, które – mamy nadzieję – umilą ten jesienny, momentami przygnębiający czas i może nawet zainspirują.

A co polecamy szczególnie? Zacznijmy od poezji, którą reprezentuje wiersz „Babie lato” przypominający piękne, polskie słoneczne dni.  Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o codziennym życiu w Meksyku, ciekawych przygodach w kraju corridy, tajemnicach nowojorskiej biblioteki czy poznać uroki bieszczadzkich połonin, wystarczy , że sięgnięcie po nasze czasopismo i zagłębicie się w lekturę.

Warto zapoznać się z recenzjami książki i filmu, może ich autorzy podpowiedzą Wam, co warto przeczytać i zobaczyć.

Oprócz tego pojawią się także przekłady ciekawych artykułów z języka hiszpańskiego. A ponadto pojawi się pytanie: Czy „pusta kartka” niesie ze sobą jakieś treści? Być może wypełnia ją nasze życie… Jesteście ciekawi? Zajrzyjcie do tego numeru! W końcu jest on wypełniony słowami… By odwołać się do klasyka literatury: „(…) cóż tak czytasz mości książę?/ – Słowa, słowa, słowa…” (William Shakespeare “Hamlet”).

Zapraszamy do lektury: SŁOWAk nr5