Drodzy Czytelnicy!
Bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane prace do majowego numeru naszego czasopisma kulturalno-literackiego. Mamy nadzieję, że pomimo obecnej sytuacji panującej na świecie odnajdujecie czas i chęci na rozwijanie waszych pasji i zainteresowań. Jednakże nie zapominajcie o książkach, ponieważ to właśnie one pozwalają nam poznać świat lepiej i z różnych perspektyw o czym przypomina Adolf Dygasiński: Jaki wpływ ma książka? Wprowadza u człowieka zmiany. Po przeczytaniu książki zaczynamy inaczej kochać, inaczej myśleć.
W tym wydaniu możecie zapoznać się z dwoma utworami poetyckimi Marii Smorczewskiej: pierwszy z nich obrazuje nam nasze myśli podczas snu, natomiast drugi, uświadamia istotę pracy dziennikarza i obowiązków z nią związanych, szczególnie w obecnych czasach.
W dziale proza Kacper Łukowicz przedstawia historię pewnej tajemniczej klasy, inspirowaną prawdziwymi zdarzeniami z naszej szkoły. Warto również przeczytać opowiadanie Anny Kern, które przenosi Czytelnika w surrealistyczny świat zagubionego w nim nieszczęśliwie bohatera. Agata Maćkowska w swoim opowiadaniu udowadnia, że niektóre historie można odczytywać na wielu płaszczyznach, doszukując się w nich ukrytych symboli i znaczeń. Jeżeli poszukujecie historii, która poruszy wasze serce to serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tekstem Espantajo.
W tym majowym numerze, w dziale Varia, Marta Banaś dzieli się swoimi refleksjami i wspomnieniami związanymi z nauką w chorzowskim Słowaku. Na koniec, Karolina Kisiel przedstawia tłumaczenie tekstu Miguela Angela Santamarina o poemacie epickim Adama Mickiewicza – Panu Tadeuszu.
Redakcja