SŁOWAk nr 8, maj 2019

Drodzy Czytelnicy!
Rok szkolny powoli dobiega końca, a Redakcja ciągle pracuje. Dziękujemy za każdy nadesłany tekst, w końcu bez nich nie  powstawałyby kolejne wydania naszego czasopisma. Dziękujemy za każde miłe słowo, za cenne rady i wskazówki. O tej cennej relacji pomiędzy Autorami a Czytelnikami przekonuje polska poetka i pisarka Zuzanna Rabska: “Bez pomocy czytelnika żadne dzieło nie ma znaczenia. Dialog, jaki w trakcie czytania prowadzi czytelnik z autorem, sprawia, że dzieło nabiera głębi i staje  się przystępne”.
W tym numerze będziecie mogli przeczytać wiersze Karoliny Grzesik o przemijaniu i o pojawiających się trudnościach na  drodze życia. Edyta Fragsztajn skłania nas do refleksji nad jakże istotną historią wcześniejszych pokoleń. Kacper Łukowicz przedstawia skomplikowany związek pięknej kobiety i zakochanego w niej bez pamięci mężczyzny. Natomiast Tomasz Pyrcik w swoich wierszach zarysowuje wątek poszukiwania samego siebie, abyśmy nie zapominali o tym, kim jesteśmy i po co żyjemy.
Jeżeli jesteście ciekawi rozwiązania tajemnicy morderstwa dokonanego na szkolnym korytarzu, to Kacper Łukowicz zaprasza do przeczytania kolejnego rozdziału opowiadania o nastolatkach zatytułowanego “Another One Bites The Dust”. W dziale Recenzja znajdziecie tekst Agaty Maćkowskiej o intrygującym spektaklu granym w sali Sejmu Śląskiego. Marta Banaś z kolei opowiada swoją historię spotkania z teatrem, podkreślając jak ważnym środkiem przekazywania własnych emocji może być udział w przedstawieniu. Warto zajrzeć także do tekstu Pani Profesor Iwony Morawieckiej, która dzieli się z Czytelnikami ciekawymi wspomnieniami. Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda praca nauczyciela z jego własnej perspektywy? Jeżeli nie, to macie okazję przeczyć artykuł „Jak skończyłem w szkole?”, który z pewnością wiele Wam wyjaśni. Edyta Fragsztajn w swoich rozważaniach udowadnia, że wystarczy dobrze zagospodarować czas, aby osiągnąć upragniony cel. Dla fanów refleksji historycznych udostępniamy tekst Jakuba Mosia podejmujący temat traktatu wersalskiego. A na koniec polecamy relację z niezwykle interesującego spotkania z Martą Matyszczak, autorką opowieści kryminalnych i absolwentką naszej szkoły.
Życzymy wielu wrażeń!