SŁOWAk nr 18, marzec 2021

Drodzy Czytelnicy,
z ogromną radością udostępniamy Wam marcowe wydanie czasopisma kulturalno-literackiego SŁOWAk. Czas leci nieubłaganie szybko, minął dokładnie rok od wybuchu pandemii w naszym kraju. Niestety nie możemy się jeszcze spotkać w murach naszej szkoły, aczkolwiek to nie przeszkadza Nam wszystkim (młodym artystom) w tworzeniu, dlatego też po pracowitym miesiącu gorąco zachęcamy do zapoznania się z tym wszystkim, co dla was przygotowaliśmy. Jarosław Iwaszkiewicz, polski poeta oraz współtwórca grupy poetyckiej Skamander, powiedział kiedyś, że: Książki bez czytelnika nie można sobie wyobrazić, tak jak i samo pojęcie ,,czytelnik” uzależnione jest od książki, dlatego też bardzo dziękujemy, że chcecie wraz z nami współtworzyć to czasopismo.

Redakcja

A co mamy dla Was w tym marcowym wydaniu?
Karolina Grzesik oraz Jan Migalski w swojej twórczości poetyckiej prowokują do przemyśleń nad kondycją człowieka we współczesnym świecie.

W dziale proza możecie znaleźć pierwszą część opowiadania Piotra Breguły, które w przyszłości będzie kontynuowane, dlatego też gorąco zachęcamy do śledzenia losów nowych bohaterów.

Dla miłośników literatury (i nie tylko) Marta Banaś przeprowadziła wywiad z Patrycją Gryciuk, autorką powieści obyczajowych, entuzjastką ekologii oraz idei slow-life. Jeżeli poszukujecie powieści na wiosenne wieczory to Edyta Fragsztajn poleca książkę Kate Atkinson – Jej wszystkie życia.

W dziale Varia dla miłośników podróży Honoriusz Morawiec przygotował krótki pamiętnik, znajdziecie w nim opis pięknych okolic Zanzibaru oraz cenne informacje dotyczące tamtejszej kultury. Warto również przeczytać tekst Darii Klyty, która pokazuje nam jak wielkie znaczenie może mieć jedna, pusta kartka. Natomiast Marta Pokluda dzieli się swoimi przemyśleniami po wakacyjnej wycieczce do pięknej polskiej wsi – Białowieży, która wywarła na niej ogromne wrażenie i skłoniła do kilku ważnych refleksji. Na sam koniec nie mogło zabraknąć Dzienników szkolnych Espantajo, jak zawsze ukazujących życie szkolne z innej perspektywy.