SŁOWAk nr 19, maj 2021

z ogromną radością udostępniamy Wam majowe wydanie czasopisma kulturalno – literackiego SŁOWAk. Bardzo się cieszymy, że chcecie współtworzyć z nami każde wydanie czasopisma i oczywiście jak zawsze zachęcamy do dzielenia się swoją twórczością z całą społecznością szkoły. Chcielibyśmy Wam też przypomnieć, że pomimo tej wirtualnej rzeczywistości, z którą obecnie mamy do czynienia, warto na co dzień sięgać do książek, ponieważ jak powiedział kiedyś angielski pisarz i poeta, Martin Tupper: Dobra książka jest najlepszym z przyjaciół, taka sama dziś jak i w każdym innym czasie.

A co przygotowali dla Was w majowym wydaniu? Karolina Grzesik w swojej twórczości poetyckiej pokazuje różne oblicza miłości oraz związanej z nią tęsknoty za drugą osobą. Natomiast Mateusz Mamot w swoim wierszu prowokuje do refleksji na temat wybaczania. W dziale proza możecie znaleźć pierwszą część opowiadania Marty Pokludy, które w przyszłości będzie kontynuowane, dlatego też zachęcamy do śledzenia losów nowych bohaterów. Dla miłośników historii, literatury (i nie tylko) Marta Banaś przeprowadziła wywiad z Ewą Kassalą, autorką m.in. jedynej na świecie trylogii o królowych starożytnego Egiptu i drugiej o silnych kobietach czasów Biblii. W dziale varia możecie przeczytać tekst Darii Klyty, która ukazuje pojęcie czasu z różnych perspektyw. Dla miłośników tekstów Arturo PérezReverte, Natalia Lichocka, Julia Strzelczyk, Maciej Szlęzak oraz Paweł Wolny przetłumaczyli jeden z jego artykułów. Autor dzieli się w nim przemyśleniami dotyczącymi procesu twórczego. Jeżeli jesteście ciekawi, co Espantajo pisze o szkole to zapraszamy do przeczytania jego Dzienników szkolnych. Na sam koniec warto zajrzeć do działu fotografia, ponieważ to właśnie tam prezentujemy zdjęcia Michała Wróblewskiego prosto z Afryki, z rozległych sawann Tanzanii.