SŁOWAk nr 20, lipiec 2021

Z ogromną radością udostępniamy Wam lipcowe wydanie czasopisma kulturalno-literackiego SŁOWAk. Mamy nadzieję, że dwudzieste, wakacyjne wydanie będzie Wam towarzyszyć nie tylko w podróżach po Polsce, ale również za granicą. Odpoczywajcie, nabierajcie sił i do zobaczenia w szkole! Pamiętajcie, żeby we wrześniu zajrzeć do naszej szkolnej biblioteki. Znajdziecie tam dużo ciekawych pozycji oraz papierowe wydanie naszego czasopisma… w końcu szkoła bez biblioteki jest jak twierdza bez zbrojowni. (anonim)

A co mamy dla Was w tym lipcowym wydaniu?
Patrycja Charkot w swojej twórczości poetyckiej ukazuje obraz młodzieńczej miłości. Dla miłośników literatury, historii, Górnego Śląska (i nie tylko) Marta Pokluda i Jan Migalski przeprowadzili wywiad z Sabiną Waszut, pisarką, poetką i felietonistką. Jeżeli poszukujecie inspirujących książek na długie, wakacyjne wieczory to zachęcamy do przeczytania recenzji Emilii Gielnarowskiej oraz Zuzanny Rybarczyk. W dziale Varia proponujemy krótki tekst Kacpra Łukowicza, w którym autor analizuje różne oblicza strachu. Dla miłośników historii oraz Górnego Śląska Miłosz Grzondziel opowiada o miejscach związanych ze śląskim rodem arystokratycznym. Natomiast jeżeli jesteście ciekawi, co Espantajo pisze o szkole, to zapraszamy do przeczytania jego Dzienników szkolnych. W lipcowym wydaniu, w dziale Fotografia, udostępniamy Wam również drugą część przepięknych zdjęć naszego absolwenta, prosto z podróży po Tanzanii.  Zachęcamy również do zapoznania się z intrygującą grafiką autorstwa Marii Piętak.  A na koniec polecamy krótką notatkę o Zbigniewie Rokicie, pisarzu nominowanym do tegorocznej nagrody Nike.